444 EV DE
30 Ocak 2018

Evde Sağlık Hizmetleri Birimimiz (ESH),  Sultanbeyli Devlet Hastanesi, Yetkin Doktor, Hemşire ve teknik donanımı ile faaliyete başlamıştır.
Evde Sağlık Hizmetleri Birimimiz randevuya dayalı olarak yürütülmektedir. Birimimiz hafta içi 08:00-16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Randevu için 0216 564 24 00 (1345) dahili numaralı telefondan ulaşılabilmektedir. Başvurular kayıt altına alınarak en kısa zamanda hastanın ikametine gidilerek vaka yerinde değerlendirilir. Kişi veya aile bireylerine değerlendirme sonucu menfi veya müspet olup olmadığına bakılmaksızın en kısa sürede bilgi verilir.
ESH Birimimiz yatağa bağımlı ve evde bakım gereksinimi olan hastalara;

-Muayene,
-Tetkik ve tahlil,
-Tıbbi bakım,
-Gerekli durumlarda konsültasyon,
-Malzeme ve ilaç kullanım raporu düzenlenmesi,
-Eğitim,
-Minimal invazif işlemler.
Hastaların ilk muayenesi gerekirse aile hekimi tarafından yapılmaktadır. Evde Sağlık Hizmeti verilen kişilerin mevcut durumları hariç yeni oluşan acil haller, Evde Sağlık Hizmetleri biriminin görev alanına girmez. Bu durumlarda 112 İl Ambulans Servisi ya da doğrudan sağlık kuruluşlarının acil servislerine başvuru esastır. Yatağa bağımlı olmayan herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olan hastalar ise Evde Bakım Hizmetlerinden yararlanamamaktadır.

Acil durumlarda lütfen 112 den yardım isteyiniz.