Acil Tıp

Klinik Hakkında

Acil servisimiz Erişkin Acil Servisi, Çocuk Acil Servisi, Covid-19 Acil Servisi ve Kadın Doğum Acil Servisi olmak üzere 4 farklı alanda uzman hekim kadrosuyla hizmet sunmaktadır.
Acil servisimizde Erişkin alanda 3. Basamak, Çocuk Acil Servisimizde 2. Basamak, Kadın Doğum Acil Ünitesinde de 1. Basamak acil hizmeti verilmektedir.
Acil durumlarda ilk müdahale ve tedavileri yapılmakta gerekli durumlarda gözlem bölümünde izlenmekte, gerektiğinde ilgili kliniklere veya yoğun bakımlara yatış yapılarak tedavinin devamı sağlanmakta, ileri tetkik ve tedavi gerektiğinde 112 Komuta Kontrol Merkezi ile irtibata geçilerek ambulansla sevki yapılmaktadır.
Triaj alanları ile hastaların Yeşil, Sarı, Kırmızı alanlara yönlendirilmesi sağlanmakta olup, tanı ve tedavi süreçleri Uzman hekim kadromuzun kontrolünde yürütülmektedir.
Acil servislerimiz 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sunmaktadır. Monitörlü müşahede odalarımız; riskli hastaların yatış ve sevk işlemleri gerçekleşinceye kadar hastaların takip ve tedavisine olanak tanır.